| HappySadness a întrebat:

Daca ati avea de ales intre Anglia, Spania si Italia, unde v-ati duce in vacanta anul asta? happy Funda

Răspuns Câştigător
| εмiLч97 a răspuns:

Buna happy
M-ai bagat un'pic in ceata pentru ca Anglia, Spania si Italia sunt tari frumoase cu peisaje bestiale, cu o cultura destul de importanta si ai ce sa vizitezi. Matusa mea este medic si aproape in fiecare an viziteaza cel putin vreo 2-4 tari. Anul acesta a fost in Spania si mi-a zis ca "piata" lor nu este ca la noi...sa ai tarabe, oameni de acolo isi pun produsele pe jos. M'a cam speriat un'pic chestia asta. Eu as alege sa ma duc in fiecare tara cate putin. Dar daca vrei sa vizitezi numai una este vorba si de bani iar aici eu, nu ma bag. Gandeste-te, consulta, citeste pe net opiniile unor oameni unde au mers in aceste tari, sau daca nu merge gandeste la ce te "trage inima" sa vizitezi.
Sper ca te'am ajutat happy

14 răspunsuri:
| Lorenna a răspuns:

Angliaa:-x

| Fantasy a răspuns:

Italia happy

| estera a răspuns:

Anglia

| izurocker a răspuns:

Italia sau spania

| SunshineLove a răspuns:

Eu as alege Spania, pentru ca e super frumos ...am fost acum cativa ani la mare acolo ...parca am fost in paradisbatting eyelashes deci parerea/alegerea/sugestia mea -Spania happy

| coloor a răspuns:

Cu siguranta spania... este o tara foarte frumoasa trebuie so vizitezi. funda daca te-am ajutatbig grin

| vladea23 a răspuns:

Anglia. De ce? Pentru ca nu am fost niciodata...in schimb am fost si in Spania si Italia.

| sanea06 a răspuns:

Spania. foarte placut acolo.

| radu a răspuns:

.cred ca as alege Anglia sau Spania ( in cazul meu Anglia fiindca nu stiu spaniola)

| joanamm23987465 a răspuns:

Italia este destul de cald, deci nu, spania ...frumos dar totusi nu sar potriviii sa spun asa verii. anglia e ceva vulgar! deci eu as alege Anglia, sau spannia, cel mai sigur!

| bebediana a răspuns:

Daca iti place caldura, nu-ti recomand Anglia.Pt ca vara este mai racorasa, ploioasa. Dar atat Italia cat si Spania sunt superbe.Eu as prefera Italia.Are atatea locuri minunate de viziztat.Plus ca e si un pic mai aproape decat Spania! your choicebig grin

| iuli a răspuns:

Eu am vizitat Italia(Roma si litoralul) si Anglia(Londra).
In Spania nu am fost, deci nu am o parere proprie despre aceasta tara.
Italia e foarte frumoasa, litoralul extraordinar de curat, dar este ingrozitor de calduroasa, deci nu e prea indicat sa mergi in mijlocul verii sa vizitezi muzee, biserici etc.
Londra mi s-a parut extraordinar de frumoasa, iar pentru ca acolo temperatura e mai OK, poti sa mergi vara sa o vizitezi(eu am fost la inceputul lui august).
Daca ar fi sa mai vizitez inca o data unul dintre locurile mentionate mai sus as alege fara ezitare Londra.
Daca mai vrei detalii, poti sa-mi trimiti un mesaj.

| mikyaurash a răspuns:

Poti vizita de ex spania, cauta pe net l'oceanographic, este un fel de delfinariu dar mult mai mare, pasari, specii de pesti, terase, iti ia 2 zile sa-l vizitezi pe tot, este in valencia, la cam 100 km ai un safari parc, te plimbi cu masina printre lei si alte vietuitoare, vezi hipopotami, tigri, elefanti, girafe...ai iarasi madrid-ul in care gasesti parcul retiro, este senzational, tot in madrid ai turnurile, pe fiecare parte a strazii cate unul, zici ca pica pe tine, parca ar fi fost constructorii beti cand le-au facut
si nu in toate pietele sunt marfurile asezate pe jos, eu am fost in oliva, un sat la 4 km de plaja, aveau o piata super, daca vrei pot sa iti trimit niste poze.
concediu placut

| maradi3 a răspuns:

Clar,Franta!laughing