| anonim_4396 a întrebat:

Daca ma duc sa vizitez o tara straina, am voie sa iau cu mine fructe sau legume?

6 răspunsuri:
| moonY a răspuns:

Nooooop.adica poti lua dar e ilegal(vorbim despre avion presupun). gandeste'te ca e posibil sa ajungi la destinatie cu ele compot.
nu ai voie mancare, lichide(decat cele cumparate din magazinele situate in incinta aeroportului. le gasesti dupa ce treci de acele filtre.)
sunt permise: 100ml pasta de dinti, 100ml sampon. din cate imi amintesc. e posibil sa spun prostiilaughing

pupimik
| pupimik a răspuns:

Daca doresti sa calatoresti cu avionul...monny are dreptate.
Daca mergi cu masina... poti sa iei cu tine absolut orice doresti (doar ca nu iei cantitati industriale laughing sa dai impresia ca faci trafic laughing

| Adelaide a răspuns:

Nu nu trebuie neaparat in strainatate gasesti orice vrei

| deeutsa a răspuns:

Ai voie sa iei. dar ajungi la destinatie cu ele facute compot laughing

lolita
| lolita a răspuns:

Da, dar sa nu fie in bagajul de mana, daca pleci in alt continent este interzis.

| dianadienutza142 a răspuns:

Nu nu trebui caci: 1 probabil vor deveni piure 2: sigur sunt si an tara an care te duci fructe proaspete 3:ce rost are?