| Andreasx a întrebat:

Daca plec in Cipru si vreau sa vb cu cineva din Spania e acelasi tarif, gen sa se ia din min internationale sau nu? Am nr de Telekom si activata optiune cu min internationale si voiam sa stiu daca e valabil sa pot suna de acolo in Spania.Mersi happy

2 răspunsuri:
| floryn1993 a răspuns:

Aceste minute sunt valabile special cand esti in Romania si suni international, alta tara, dar cand esti in alta tara intrevine taxa de roming, Cel mai bine este sa ai Credit gen: 5 e fara sa ai surpize ca nu functionaza minutele cel mai posibil

| mihai69 a răspuns:

Poți suna în Spania, dar trebuie să ai credit.
Cum ambele țări sunt membre UE, tarifele sunt foarte mici pe roaming, dar e mai bine să fii sunat - e cel mai ieftin.
Oricum, la intrarea în acea țară ei primi un SMS cu tarifele în vigoare pentru toate serviciile mobile (voce, SMS, date).