| Speranta12 a întrebat:

De ce e Bucurestiul asa murdar?

13 răspunsuri:
| ValentinGabi a răspuns:

Că sunt prea mulți țărani si țiganiihappy si nu mai au personal pentru curățenie

| Speranta12 explică (pentru ValentinGabi):

De ce dai vina numai pe ei? In Bucuresti sunt multi romani, dar orasul ala e un jeg. Nu stiu sa-l intretina

Răspuns utilizator avertizat
| Serghei1722 a răspuns:

Din cauza oamenilor

| Unsfatbun a răspuns:

Nu știu dacă te referi la igienă, dar Bucureștiul nostru drag, cândva "micul Paris" a ajuns așa din cauza ăstora, gen Pian.
Asta este principala mizerie a României, nu numai a Bucureștiului.
Țara membră NATO și stat membru U.E să fie condusă de niște incompetenți și de clanuri de mafioți.
Mi-e greață să tot văd crime de genul ăsta, iar autoritățile să-i acopere. Suntem de râsul lumii. De aceia tot tineretul a plecat peste munți și peste mări, peste 20 de țări!
Iar cu igiena... OMUL SFINTESTE LOCUL!

| anonimg a răspuns:

Pentru ca asa este si conducerea orasului. Acasa la ei este tot la fel.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Că e plin de populație multă, circulația e intensă, noxe, gunoi aruncat la întâmplare, și lista poate continua.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In ce orase ai calatorit tu? Pentru ca eu cand am fost in Timisoara, aveam un jurnal cu mine in care repetam "nu-mi place ca toata lumea arunca gunoaie pe jos". Am calatorit mai multe orase, la mare e mai urat. Pe vremea aceea era plin de gropi in zona care stau neasfaltat, dar acum vine la 3 dimineata sa mature strazile cu masina, inainte de rasarit. Cand eram in liceu la 7 dimineata la coltu strazii ma asteptau. Daca cumva te referi la o anumita "zona minune" nu stii tot orasul.

| Speranta12 explică (pentru anonim_4396):

Nu e vorba aici despre in ce orase am calatorit eu. Aici este vorba despre capitala tarii. E mizarabila, fiindca oamenii nu o intretin.

| Jokers666 a răspuns:

Pai daca sunt prea multi romii si taranii si nu le pasa de mediul inconjurator

| Speranta12 explică (pentru Jokers666):

Gresit. Si romanii pot face mizerie in jurul lor, nu doar minoritatile. Nu mai dati vina doar pe minoritati, nevazand majoritatea romanilor in fata voastra, care numai sfinti nu sunt.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Speranta12):

Dar nu este, decat sectorul 5, pana si acolo sunt locuri curate.

| Tokyo44 a răspuns:

Pentru ca sunt persoane fara bun-simt si avem conducatori care nu impun/aplica reulile de bun simt