| rüya a întrebat:

De ce in unele tari este interzis fumatul in spatiile publice?

Răspuns Câştigător
| Maryan14 a răspuns:

E simplu.Ce care fumeaza e ca si cum ar consuma otrava asa ca de ce ca alti sa fie afectati.In plus sunt multi oameni care au probleme cu plamani.Un vot macar?

2 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

S-a decis ca nerfumatorii sa nu fie supusi fumatului pasiv care este foarte daunator sanatatii.Este vorba de state civilizate si democratice carora le pasa de sanatatea cetatenilor.

| bbdotgirl a răspuns:

Pentru ca unele tari sunt civilizate, de-aia.