| Liada a întrebat:

Dolarul de 2 (bancnota de 2 $ batuti0 prezinta raritate?

Răspuns Câştigător
| barbrastreisand a răspuns:

Bancnota de 2$ a fost scoasa din uz in 1966, insa a fost introdusa din nou zece ani mai tarziu. Astazi, desi e FOARTE RARA, inca mai este in circulatie si a atras o serie de mituri urbane si superstitii. De exemplu, se spune ca au existat cazuri in care unele persoane au avut probleme cand au vrut sa cumpere ceva cu acea bancnota. Daca o ai, pastreaz-o.

1 răspuns:
| Malo a răspuns:

Buna Liada happy Nu am mai auzit asa ceva deci eu cred ca da prezita o raritate happy Sfatul meu e sa o pastrezi, poate in viitor o sa valoreze ceva mai mult de 2 $ happy Bafta