| anonim_4396 a întrebat:

E bine la mare in Ucraina (Crimea, Sudak)?
Dar in Gurzuf? Spuneti-mi va rog in ce locuri din Crimea la mare e bine? Mersi!

Răspuns Câştigător
| trandafirdelamoldova a răspuns:

Eu am fost la mare in crimeea in sudak e fine acolo, plaja din oras era aglomerata insa eu cu familia plecam la vreo 2km de oras la o plaja curata unde uneori eram singuri acolo (meganom) daca pleci in sudak trebuie numai decit sa faci citeva lucruri: 1.sa vizitezi cetatea care e la marginea orashului(e foarte veche si frumoasa)
2.sa vizitezi orasul de alaturi se numeste noviy svet se considera perla crimeei unde sunt foarte multe lucruri interesante.
3.sa incerci vinurile locale
4.sa incerci placintele lor (ceburek) care sunt delicioase
si muuuuulte altele
p.s. o sa ai un mare avantaj daca pleci cu masina
sper ca ti-am fost de ajutor

1 răspuns:
| chelie91ptm a răspuns:

Din cate am inteles, da, insa eu nu am fost pe acolo. Un tovaras a fost si a zis ca e mai marfa ca oriunde.