| anonim_4396 a întrebat:

Este deschis transfagarasanul?

5 răspunsuri:
| ka2 a răspuns:

Nu... din ce stiu eu prin iulie se deschide si in august

| borsec a răspuns:

Stiu ca in mod normal DN 7C (Transfagarasanul) intre Cantonul Piscul Negru si Cab.Balea Cascada e deschis intre 15 mai si 15 septembrie. Dar aceasta perioada poate fi modificata functie de conditiile meteo. Spre exemplu tin minte ca acum vreo cativa ani s-a deschis mai tarziu (14 iunie) din cauza zapezii....si in general se inchide cam pe la sf lui septembrie.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Acum, nu.
Luna viitoare se va deschide și se va închide în septembrie.
Totul este legat de starea vremii.
Pa, pa.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

NU.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De unde putem afla oficial daca este sa nu deschis tranfagarasanul