| ThePoet a întrebat:

Exista cumva in Bucuresti posibilitatea sa imi fac un abonament de doua zile pentru toate liniile de metrou? Dar pentru tramvai sau autobuz?

Răspuns Câştigător
| Ramona1 a răspuns:

Buna.La metrou iti poti baga calatorii pe card si il foti folosi la metrou oriunde(nu are o linie ca si autobuzele, ex: 232, 102).Sau iti iei o cartela cu 10 calatorii pentru metrou.La autobuz sau la tramvai, la fel.Iti cumperi un card care costa 4 lei si iti bagi calatorii pe el de cati bani vrei tu.Iti poti face abonament pe o zi,dar pe doua zile nu cred. Oricum, cel mai bine e sa iti incarci cardul, pe care am zis ca il platesti cu 4 lei, si iti bagi calatorii pe el(de 10 lei, 5 lei, 20 lei.cat ai tu nevoie).

1 răspuns:
| AnnaSpiritualRavishment a răspuns:

La metrou si autobuz ai nevoie de un carnet de elev/student pentru o redurecere.la pret normal un astfel de abonament ajunge la 50lei transportul in comun/50 de lei metroul