| unknownpink008 a întrebat:

Hei, TPU!
Am o intrebare. Ce pot alege dintre Sarata Monteoru sau Slanic Moldova?
FUNDA! PENTRU CEL MAI CONVINGATOR RASPUNS!

Răspuns Câştigător
| AnnaaaMaria a răspuns:

Stau la câțiva km de Slănic-Moldova şi îți pot spune că eu sunt îndrăgostită de acel oraş. Vara e minunat pentru că e răcoare şi aerul tare, curat, miroase a brad, iar iarna pentru că ai unde să te dai cu sania/sacul. Acum e în construcție o pârtie, dar ținând cont că e mijlocul verii...nu mai zic de iarnălaughing oraşul e foarte liniştit, nu auzi decât păsările, vântu, copiii care se joacă şi din când în când câte o maşină. De vizitat poți vizita Biserica din centrul stațiunii, cascadele, bazinele, iar masa o poți lua la crama domnească unde mâncare e foarte gustoasă, iar restaurantul e decorat foartr rustic

5 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Ambele sunt inca prost organizate.

| KodrutZ a răspuns:

Lepsa. Daca e musai intre Sarata si Slanic, Slanic. Totusi nu ai zis in ce consta alegerea si intre ce si ce din localitatile respective ai de ales.

| Gabor_George_1982 a răspuns:

Zarnesti. Mai frumos ca la Lepsa.
In sarata Monteoru am niste prieteni. Nimic deosebit! Dar, pentru cateva zile, aici ce face.
Inceaca Zarnesti. Nu vei regreta o clipa.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Mie la Lepsa nu mi-a placut absolut deloc dar asta tine de gusturi care sunt subiective. Slanic e o statiune foarte frumoasa si am inteles ca a fost restaurata in ultimii 3-4 ani. La Sarata n-am fost deci habar n-am cum e.

| mihai69 a răspuns:

Slănic Moldova e mai dezvoltat d.p.d.v. turistic față de Monteoru. Dar și acolo e frumos. Alegi ce crezi că ți se potrivește mai bine:
http://amfostacolo.ro/....../hotel.php