| GabrielaMey a întrebat:

Hei, TPU! Am o intrebare pentru cei care sunt din orasul Targoviste sau il cunosc bine. Recent am fost in acest oras si am gasit o cladire arsa. O babuta la vreo 80 de ani ne-a spus ca acolo locuieste ea (Doamne, cata saracie in tara asta!) si ca acea cladire e un fost restaurant. Intrebarea mea pentru voi este, exista vreun site despre acea cladire? Sau daca stie cineva, sa imi spuna mai multe detalii.
Dau funda cui ma lamureste.

2 răspunsuri:
| Hace a răspuns:

Acolo a fost un restaurant numit Casa Dambovita, acesta a ars in urma cu 5 ani si de atunci nu a mai fost reconstruit. Acesta serveste momentan oamenilor starzii.

| GabrielaMey explică (pentru Hace):

Multumesc. Stiam ca e un fost restaurant. Am si intrat in el, este absolut superb construit. Stii cumva cum l-as gasi pe internet? Am vazut ca pe el scria "monument istoric", dar nu am pucat sa citesc tot.