| Nikiii120 a întrebat:

Hello, am vrea sa mergem cu colegii in excursie, dar nu prea stim unde... cateva obiective turistice in Maramures, Cluj, Oradea sau Nyregyhaza?
Vreau sa precizez ca o sa stam 2 zile.
Mersiii

Răspuns Câştigător
| BlackTurbo a răspuns:

Niste obiective turistice din Cluj:
1. Grădina Botanică Alexandru Borza
2. Muzeul de icoane din Catedrala Ortodoxă din Piaţa Avram Iancu,
3.Strada în oglindă, unică în Europa, sau cum o parte din Paris a ajuns la Cluj
4. Muzeul Etnografic al Transilvaniei şi Parcul Etnografic "Romulus Vuia",
5. Cheile Turzii
6. Palatul Bánffy
7. Laguna Albastra
8. Salina Turda.

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

"Mersi!" se scrie cu un singur "i" si cu semnul exclamarii la sfarsit.
N-ai spus de unde pleci? Se poate face un traseu turistic.

| SelCake a răspuns (pentru BlackTurbo):

Ai uitat de Cetățuielaughing