| Azaraus a întrebat:

Hello everybody, uitati cum sta treaba:m-am inscris pentru niste cursuri in turism si acum am de ales intre urmatoarele cursuri:Administrator pensiune turistica, Manager in activitatea de turism, Agent de turism-ghid, Receptioner, Expert achizitii publice.Intrebarea mea previzibila de altfel, care dintre urmatoarele pregatiri mi-ar folosi mai mult pe piata muncii, vorbind concret? thanx

Răspuns Câştigător
| ピンク a răspuns:

Sincer, administaratorul nu cred ca e o idee prea buna. manager in activitate este destul de bunicel momentan ar fi bine sa otezi pentru el.ghid e o meserie mult prea stresanta. reception.ca sa fii receptioner iti trebuie o gandire rapida dar nu cred ca e o idee prea buna pentru ca e stresant. expert in ac. publice nu e o idee asa de rea
Deci dupa parerea mea, ar trebui sa alegi intre menager in activitate si expert ac publice. fundita? big grin