| deeapp a întrebat:

Hey! Cine e dispus sa ofere sa fie gazda pentru un grup de studenti din Koreea de Sud pentru cateva zile la vara..nu conteaza in ce judet., Doar raspunsuri folositoare va rog. big grin

15 răspunsuri:
| Dhipi666 a răspuns:

Mai dă detalii :]] îs obsedată de Coreea de Sud, aş vorbi cu mami, cred că am putea ţine.;-?

| awspam a răspuns:

E cam aiurea asta, mie imi suna altfel, poate nu dar, deci, vin in vacanta, dupa care dispar, iar pe urma cine e devina ca n-a avut grija de ei? incurcaturi, si belele pe cap, doh normal romanii sunt prosti merg fraieriti cum sa nu

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Exista un site, pe nume couchsurfing.com pe care studentii aia isi pot cauta singuri gazda in orice oras vor ei sa mearga.

| deeapp explică (pentru awspam):

Da sti. dar sunt multi fani ai Coreei de Sud. care cred ca ar fi dispusi. happy

| deeapp explică (pentru ardnaxur1961):

Multumesc! happy

| awspam a răspuns (pentru deeapp):

Hai taie asta cu fani si cu fanele si cu papa dulce si laptic cu cacao, ca nu merge cu vrajeli pe aici, daca un aiurit vrea sa primeasca viza pentru europa cere sa vina in vacanta, iar cel care isi da acordul ca vine la el isi asuma rolul ca are grija de el, asta inseamna asumare, adica ii da hrana cazare si se poarta omeneste pe timpul sederi lui in vacanta dar, aici e partea care o spun eu si exista, daca el fuge? si dispare in europa la munca cine il mai gaseste si cine intra apoi la incurcaturi? iti spun eu cine, ala care la asumat, si nu spune ca nu e asa ca stiu bine cum e treaba prea bine, hai pa

| valentino52 a răspuns (pentru awspam):

Daca erau din Coreea de Nord intelegeam... dar de ce doamne iarta-ma ar vrea cineva din Coreea de Sud, care e de mii de ori mai dezvoltata decat Romania, sa vina aici sa munceasca?

| awspam a răspuns (pentru valentino52):

Nu intelege aiurea am spus o varianta, daca, si nu spune ca e dezvoltata ca nici americani si nici asiatici in afara de chinezi nu rezista in europa ca aici ori munceste ori moare de foame, ai vazut tu americani sa munceasca in europa? daca nu is buni de munca aici nu au ce cauta, si gata ca nu ma intereseaza de nimeni sfatul meu e sa isi vada fiecare de treaba lui, ce nu vine la o biserica? aia daca is oameni cumsecade ii ajuta sa primeasca viza de vacanta oriunde pe glob,

| deeapp explică (pentru awspam):

Nu are nevoie de viza, Cunosc doar unul din acel grup, ei studiaza limba romana si tot despre Romania la o facultate din Seoul. si mima zis ca vrea sa vine in vizita in Romania la vara si m.am oferit sa ii caut cazare. (ceea ce mai bine nu faceam,) oricum. cei din coreea de sud au nevoie de viza pentru Romania? Si e Korea de Nord nu de sud ca sa aiba nevoie de o viza pentru Romania ca sa fuga in Europa laughing

| deeapp explică (pentru awspam):

Si cei din Corea de sud sunt mult mai harnici si mai persiverenti de cat toti europenii. de ce crezi ca de la al doilea razboi mondial cand au fost distrusi aproape in totalitate au ajuns o tara printre cele mai moderne din lume.

| awspam a răspuns (pentru deeapp):

Au nevoie de viza sa intre in europa si apoi de sedere in Romania si se da pe o 3 luni pentru vizita sau daca e cu firma pe 12 luni daca lucreaza si noi din europa avem nevoie de viza din cate stiu ca sa trecem in asia, dar trebuie sa aiba o suma de bani, cazare, bilet dus-intors si altele,

| awspam a răspuns (pentru awspam):

Sincer in situatia asta nici nu se pune problema daca e harnic sau nu pentru ca daca vrea drept la lucru e alta treaba, se vine cu contractul in mana si acolo altfel discuti, tu cauti de fapt ceva ce e aproape imposibil, stiu multi africani vin prin Romania si merg in europa pentru ca pe aici sunt costurile mai mici dar astea sunt probleme care nu ma privesc

| awspam a răspuns (pentru deeapp):

Inca o problema inainte sa spui ca is mai buni decat Romania tine cont ca am sange de roman si te calc pe cap daca spui ceva rau de tara asta, sper ca m am facut inteles

| deeapp explică (pentru awspam):

Ma calci pe cap? Amuzant laughing Si eu am sange de romanca, dar am vorbit in general europenii nu romanii. Oricum, multumesc pentru informatii, sfaturi si interes, Noapte buna!