| Hannelore a întrebat:

Hey big grin
peste 3 saptamani o sa am parte de primul zbor cu avionul, plec in Paris!
Ati fost vreodata cu avionul? cum este? ce senzatie ai?

6 răspunsuri:
| AlbertBreack15 a răspuns:

Buna, am fost de 10 ori cu avionul.
Deci, prima senzatie este cand decoleaza: sta pe loc, apoi porneste motoarele, dupa aceeaa cand se ridica in aer te simti foarte tare! In zbor nu prea simti nimic, doar cand sunt turbulente, se zguduie avionul putin.
La declolare se inclina pe spate, iar prin ultimi 10 metri simti o senzatie de emotii, dupa care aterizeaza, franeaza apoi merge normal spre terminal.
Sper ca te-am ajutat.

| RyanFlame98 a răspuns:

Am fost saptamana trecuta cu avionul pana in Italia, si nu este cine stie ce.La inceput o sa mearga pe sol, pana ajunge la punctul de unde decoleaza, iar cand face asta o sa simti un gol(sau mai multe) in stomac, dar pe masura ce isi stabilizeaza pozitia pe cer, o sa fie un zbor linistit si o sa mai simti ceva doar la aterizare.Asta daca nu prinzi turbulente happy

| OnuOnulică a răspuns:

Buna
E o senzatie greu de descris! super o sa vezi si tu happy
Bafta si sa te distrezi.

| JeSuisElle a răspuns:

Nu este deloc greu de descris, zici ca mergi cu autobuzul si dai in mici gropi fix asa e. Cel mai frumos e cand te ridica in aer o sa te simti putin incomfortabil, dar senzatia trece repede

| gingergirl1 a răspuns:

Am fost cu avionul de 2 ori! Dar plecasem pe o distanta mai mare, in sua.E o senzatie placuta, dupa mine...

| Danzell a răspuns:

Hmm senzatia este una de euforie. faptul ca nu stii la ce sa te astepti, organismul pompeaza foarte multa adrenalina. poti avea si senzatia de gol in stomac mai ales atunci cand sunt goluri de aer sau cand face manevra de urcare la altitudinea de zbor.
orice avion care zboara la aprox 5000 m e semipresurizat. deci atunci cand urca o sa ti se infunde urechile.
acelasi lucru o sa se intample si la coborare insa ceva mai accentuat.