| Florincrap a întrebat:

Http://www.libertatea.ro/detalii/articol/roman-testeaza-
taximetrist-un-cap-in-gura-427319.html. Se pare ca unii taximetristi care duc anumiti clienti de la aeroport,ii trateaza pe straini "asa cum se cuvine", fixandu-le preturi mai mari. De exemplu, pentru o cursa de 25 de lei, i s-au cerut 100 de lei sau 20 de euro. Dar strainii primesc mult respect din partea romanilor. In cazul in care ai vorbi (fluent, fara accent romanesc) o limba straina, te-ai da drept strain in Romania?

Argumentati!

Multumesc anticipat.

2 răspunsuri:
| Mihaela1964 a răspuns:

Nu cred c-as face asta, imi pot arata nemultumirea fata de ceva fara sa vorbesc alta limba; in plus stiu sa injur binisor in romaneste, in alta limba nu prea...

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Nu e cazul, mai repede ii faci o reclamatie sora cu puscaria