| anonim_4396 a întrebat:

Idei de excursii de 1-2 zile?
Undeva prin jurul Moldovei, nu foarte departe si cateva site-uri.
Funda!

4 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Moldova este destul de mare.Selectez cateva posibilitati de a organiza excursii.Un obiectiv turistic important si instructiv este orasul Iasi.O alta atractie este judetul Neamt cu manastirile sale, casa natala alui Ion Creanga si Cetatea Neamt. Judetul Suceava cuplat cu judetul Botosani ofera, de asemenea, satisfactii turistice.

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

In jurul moldovei e ardealul, muntenia, ucraina

| epurasu a răspuns:

I-ti sugerez o excursie de vis! 3 zile!-Budapeste-Viena-Praga-Bratislava--Targ de craciun la inceput de decembrie- 2 cazari hotel 2 mic dejun-ghid asigurat- de aici de la mine costa 160 euro eu am fost de 2 ori a fost suuuper!