Întrebare recomandată | 1cristian1990 a întrebat:

Cateva idei de petrecut craciunul si revelionul cu iubita! Excursii, drumetii, locatii...etc

16 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

In Maramures si N moldovei sunt obiceiuri f frumoase de Craciun

| BiuL a răspuns:

Viena, Poiana Brasov.

| Anonymous1995 a răspuns:

De cat timp sunteti impreuna? ar fi o ocazie buna sa o prezinti parintilor (daca nu ai facut asta deja), sa stati toti 4 la o masa mare si sa vorbiti,sa depanati amintiri etc,daca nu vrei asta puteti sa plecati voi doi o saptamana la munte, ar fi bine sa suni de pe acum sa-ti faci rezervare, asa o sa prinzi preturi mai bune, sper sa-ti fi fost de ajutor, o zi buna!

| 1cristian1990 explică (pentru Anonymous1995):

De 3 ani si 8 luni! E prezentata de mult la parinti! Doar ca voiam anul acesta sa ma duc doar eu cu ea undeva, atata tot, fara gasti de prieteni la o cabana unde ne imbatm manga si mancam gratar pana ni se face rau!

| DomnulFantastic a răspuns:

La ardeal

| mihaitzacelviteaz a răspuns:

Ai bani? du-o la Moscova e un oras minunat in sezonul inghetat ^^
daca nu, du-o la un Restaurant frumusl, nu conteaza unde sunteti, conteaza ca sunteti impreuna big grin

| irina1984 a răspuns:

Recomand Cetatea Sucidava din orasul Corabia, acolo exista Fantana Secreta unde multi isi leaga destinele dupa ce ajung acolo. Serviciile culinare si cazarea sunt bune la Hotel Sucidava.
Locul acela este plin de farmec si istorie.

| AdriAdrienutza a răspuns:

Iti dau un sfat bun...Ati putea merge la munte de obicei cuplurile merg la munte sau in Brasov brasovul ete un loc minunat mai ales de craciun sau Sibiu este minunat uite o poza r%2525C4%252583ciun-Sibiu.jpg%3Bhttp%253A%252F%252Fnovatv.ro%252F2013%252F11%252Fs-a-deschis-targul-de-craciun-la-sibiu%252F%3B1024%3B607

| AdriAdrienutza a răspuns (pentru AdriAdrienutza):

Sau poti sa mergi in Franta la coasta de azur

| kappafashion a răspuns:

Craciunul de obicei se petrece in familie si daca vrei sa faci ceva frumos pentru ea incearca sa petreci Craciunul cu ea si cu parintii ei.

Cu revelionul este alta treaba...
Iti pot spune ce am facut eu cu iubita mea intr-un revelion care a ramas in istoria noastra.
Cumpara un inel si indiferent de ambient il oferi la ora 00:00 si o ceri in casatorie.
Daca este prea devreme faci acelasi lucru si ii spui ca o iubesti si ca o vrei de sotie, dar cand se hotaraste si ea...

| 1cristian1990 explică (pentru kappafashion):

Ms! Cam asa stau lucrurile, in familie! Doar ca anul acesta vreau sa ma duc doar eu cu ea undeva! Cu casatoria nu am astfel de ganduri si nu consider a fi un lucru chiar asa de esential vietii cu care sa te grabesti, prima oara trebuie sa savurezi placerile vietii din perspectiva libera, dupa care te poti si lega, in felul acesta ti se schimba viata radical!

| CRYSSTTYNA a răspuns:

Ar fi minunat sa o duci la munte

| IonutzzAvram a răspuns:

Ti-as recomanda sa te duci in transfagarasani acolo am fost si eu cu prietena si i-a placut mult sau la balea lac astea 2 sunt cele mai bune dupa parerea mea

| 1cristian1990 explică (pentru IonutzzAvram):

Ooo da, la hotelul de gheata laughing doar ca prefer o altfel de camera daca ma duc acolo, nu de gheata!

| elenutzalarisa a răspuns:

La Rânca