| SomethingInTheWay a întrebat:

Imi puteti recomanda va rog niste localuri deosebite din Sighisoara? Multumesc!

7 răspunsuri:
| Unindividn0rmal a răspuns:

Joseph T Restaurant e pe strada Piata Hermann Obert! Daca vrei ceva clasic Medieval Cafe Restaurant, pe Strada Cositorarilor. Pofta buna si distractie placuta happy

| SomethingInTheWay explică (pentru Unindividn0rmal):

Multumesc tare mult! Si niste localuri de genul pub sau unde se poate iesi doar sa bem ceva?

| Bizon95 a răspuns:

Nu am mai fost in Sighisoara de 20+ de ani
insa ca orice altceva:
https://www.google.com/search?q=localuri+sighisoara
restaurantul Vlad Dracu (a fost INTOTDEAUNA cel mai tare) e cel mai tare pentru ca e la 20m de turnul cu ceas, chiar in mijlocul cetatii medievale

| SomethingInTheWay explică (pentru Bizon95):

Multumesc mult de tot!

| Bizon95 a răspuns (pentru SomethingInTheWay):

Cu multa placere

| Unindividn0rmal a răspuns (pentru SomethingInTheWay):

Vintage Lounge! E super si locatia, cand trec prin Sighisoara mereu trec si pe acolo, am uitat pe ce strada e oricum, scuze!

| lucahc88 a răspuns:

Oriudnde mergi in cetatea aia minunata din sighisoara gasesti localuri minunate, parca te intorci in timp, imi amintesc ca de mic mergeam acolo cu familia si acum la 16 ani mai iau trenul cu prietenii si ne plimbam in cetate, mereu am ales localuri la intamplare si toate au fost faine