| anonim_4396 a întrebat:

In avion ai voie ca bagaj de mana sa ai laptop in geanta lui si aparte un ghiozdan, in afara bagajului de cala?

9 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Da ai voie.

| rosto a răspuns:

Am vazut ca la noi la Baneasa te mai lasa, dar indicat ar fi sa ai O SINGURA geanta, in care sa ai si laptopul si restul bagajului. Baga si laptopul in ghiozdan mai bine ca sa nu te apuci pe acolo sa faci "reorganizarea".

| CybeRAthlete a răspuns:

Da
bafta

| CybeRAthlete a răspuns:

Cel putin unchimiu asa a ajuns in Franta. Daca a plecat cu vreun avion privat, e partea a 2-a desi nu cred laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da, e permis. Insa nu stiu cum e pentru companiile low cost.

| G a răspuns:

Depinde de companie. unele permit doar un singur bagaj de mana.

| smaranta a răspuns:

Ai voie cu un singur bagaj de mana care sa nu depaseasca 10 kg.

| HarryPotter a răspuns:

Da. dar sa nu fie mari...

| Plimbarescu a răspuns:

In functie de compania ale carei servicii le folosesti, ai voie cu unul sau doua bagaje de mana, care incapa in compatimentele din avion ( de deasupra scaunelor). Companiile low-cost care opereaza in Romania permit, de obicei, numai un bagaj de mana. De asemenea, este politica unor aeroporturi sa se permita un singur bagaj de mana.
Deci te sfatuiesc sa iti re-gandesti bagajul, asa incat sa fii convins ca, daca ti se cere, sa poti "concentra" totul intr-o singura geanta/un singur rucsac.

Pentru mai multe sfaturi utile pentru calatoriile tale, intra aici http://www.plimbarescu.ro/