| anonim_4396 a întrebat:

In ce statiuni va faceti voi concediile vara?
Recomanda cineva o statiune frumoasa si neaglomerata din Romania?
Bineinteles cu plaja sau piscina

Răspuns Câştigător
| AC4S4 a răspuns:

Inteleg ca vrem sa sprijinim turismul romanesc, dar efortul trebuie sa vina din ambele parti.

Fie ca vorbim de statiuni montane, de plaja sau pur si simplu un loc turistic, responsabilii de turism au stiut sa ii alunge pe oameni.

Ca statiuni vad ca in top sunt Mamaia sau Eforie Nord. Mamaia e destul de aglomerata, totusi.

Dar tot nu vad niciun motiv ca sa iti faci vacanta in Romania. Fie ca vorbim de pandemie sau de patriotism, preturile triple, apa murdara si calitatea slaba te fac sa te duci in alta tara, care stie sa se vanda.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pana la pandemie nu in Romania.
in Romania faceam doar weekend uri prelungite.

vrei plaja neaglomerata mergi in delta

| IoanaAnghel24 a răspuns:

Eu anul trecut la inceputul lui septembrie am fost in Mamaia si nu era deloc aglomerat. Oricum, pentru iulie/ august recomand statiunile mai mici, Olimp, Jupiter.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Sulina.