| munteanuionvictor a întrebat:

În România avem plaje de nudism în afara de cele de pe litoral?

9 răspunsuri:
| AnDyRo99 a răspuns:

Nu cred, dar pentru asta exista strandul sper ca te-am ajutat happy

| dannyel86 a răspuns:

Baile Nicolina (aka Purcica), din Iasi.

| munteanuionvictor explică (pentru dannyel86):

Mulțumesc. Nu am fost niciodată acolo. Poate o să ajung vara viitoare.

| dannyel86 a răspuns (pentru munteanuionvictor):

Ca sa nu intelegi gresit, simt nevoia sa explic. happy La Baile Nicolina se fac dusuri cu apa sulfuroasa si se pot face tratamente cu namol.winking Se sta pe nisip la soare, pentru bronz. Fiind in interiorul orasului, nu ai o apa, un lac, o plaja propriu-zisa, cum e la mare. Femeile/fetele sunt separate de barbati/baieti (e de inteles, nu? big grin). Daca vrei balaceala, vii la Iasi la piscina, unde e la comun (nu se face nudism acolo, evident).

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns (pentru dannyel86):

"(...) Femeile/fetele sunt separate de barbati/baieti (e de inteles, nu?)"

Da e de-nțeles, dar nu știu dacă mai e interesat de locație, dându-i o astfel de veste. : ))

| dannyel86 a răspuns (pentru floresdemayo):

Daca ii spun si taxa de intrare, cu siguranta face stanga-mprejur. laughing (nu renteaza daca mergi foarte des acolo). Nimic nu e gratis in viata!winking

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns (pentru dannyel86):

Dacă i s-ar accepta prezența între femei, poate că nici prețul n-ar mai fi o problemă. În acest caz și abonamentul lunar/anual ar fi binevenit.hee hee
Dar așa, poate are și el dreptate, de ce să plătească atâția bani, dacă tot nu poate să-și clătească ochii cu ceea ce vrea?! ))

| dannyel86 a răspuns (pentru floresdemayo):

Ceea ce nu stiti voi e ca... unii (sa le spunem necivilizati, nu obsedati) au facut si gauri in peretele despartitor (oare de ce?), ca sa aiba ce privi. Iar daca si-ar dori o priveliste mixta, ar putea urca la etajele cladirilor din vecinatate.
Solutii se gasesc in orice situatie, daca esti inventiv. happy

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns (pentru dannyel86):

Ei, dar poate că și ele au contribuit la găurirea peretelui despărțitor. Așa deci, plaja e supravegheată "video" de ochii curioșilor. ))