| LoveForShania a întrebat:

Intrebare pentru Mihai-pasionat de turism. Am citit pe net ca turismul inseamna calatoriile (cred ca asta inseamna). Deci, ma gandesc sa merg intr-o tara, ca vacanta, dar nu stiu care sa aleg. Marea Britanie (Anglia), sau SUA (America)? Daca imi vei da un raspuns cu o anumita tara dintre acestea doua, te rog sa imi spui si de ce crezi ca anumita tara este potrivita, sau de ce este mai buna decat cealalta.

5 răspunsuri:
| MeimeiPinguinu a răspuns:

Eu ti-as putea recomanda sa mergi in Anglia, deoarece este mare si frumoasa si chiar ai ce sa vezi in ea. O prietena de familie a fost in Anglia cu copilul si cu sotul ei si au spus ca au mers sa o viziteze chiar si pe regina Angliei.Anglia chiar si din poze si din spusele prietenilor e un loc frumos. Dar si Sua nu strica. Tu alegi e decizia ta, ti-am dat doar un sfathappy. Ai grija de tine:*!

| babyblue_1000 a răspuns:

Scuze...credeam ca e la rubrica conversatii.scuze din nou si sper ca mihai sa-ti raspunda...

| babyblue_1000 a răspuns:

Daca vroiai sa-ti raspunda mihai trebuia sa pui intrebarea la rubrica turism... oricum mai poti sa o trimiti o data la turism. poate iti raspunde cineva...

MihaiSturzu
| MihaiSturzu a răspuns:

USA si UK sunt foarte diferite, din multe puncte de vedere. Daca poti, viziteazaa-le pe amandoua si, astfel, vei putea raspunde singur la intrebarea ta.

Daca trebuie sa alegi doar una, Marea Britanie este mai accesibila: nu ai nevoie de viza, este mai aproape, deci transportul este mai ieftin.

| Psihoyounger a răspuns:

Marea britanie zic eu. Si SUA cred ca e frumoasa, dar incepe cu ce e mai aproape de acasa...si apoi te indepartezi... ce zici?