| darkcynical232 a întrebat:

Irlanda dupa Brexit...
Ma gandesc sa fac un city break in Dublin, la sfarsitul lui ianuarie 2020, dar nu imi este clara pozitia Irlandei fata de Brexit.
Dupa Brexit va trebui sa fac rost de viza pentru a vizita Irlanda, sau e ok doar cu pasaportul electronic?

Răspuns Câştigător
| johnnny123 a răspuns:

Republica Irlanda este un stat suveran, membru al UE, și nu este parte a Marii Britanii. Deci călătoriile în Irlanda nu vor fi afectate de Brexit.

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Irlanda nu are nicio treaba cu Brexitul ca nu face parte din Regatul Unit

| BogdanM275 a răspuns:

Dupa brexit, irlanda va ramane în UE pentru ca i-a nu face partr din Marea britanie, caci doar irlanda de nord.

Pe scurt irlanda nu are aproape nici o legatura, cu brexitul.

| sabin89 a răspuns (pentru BogdanM275):

"pentru ca i-a nu face..."
Eşti sigur că ai vrut să scrii "i-a"?

| mgtow a răspuns:

Ajunge pasaportul.