| Niicole a întrebat:

La vara as vrea sa plec cu vecina mea in vacanta. Intrebarea mea este costa mai ieftin o camera dubla ( cu pat dulbu sau 2 paturi separate) sau fiecare cu camera ei?

8 răspunsuri:
| ToțiPentruUnu99 a răspuns:

Eu as crede ca o ca o camera dubla dar nu stiu, cauta si tu pretul la ambele variante si vezi happy

| Holiday a răspuns:

In general o camera cu pat dublu si una cu doua paturi inguste costa la fel, evident la acelasi nivel de confort. Doua camere costa mai mult.

Răspuns utilizator avertizat
| Iknowthat a răspuns:

Mai ieftin ar fi să stați amândouă în aceeași cameră.
Dar sunt și oferte promoționale în cadrul cărora nu mai trebuie să plătești niciun supliment pentru camera single (ceea ce înseamnă că plătiți la fel, fie că stați într-o cameră dublă, fie că stați în două camere single).

| Vvistula a răspuns:

Intre 80-120 lei sau poate chiar mai putin depinde si de conditii.

| mihai69 a răspuns:

Fiecare în camera ei ar costa ceva mai mult; dar ai avantajul intimității. Dacă una dintre voi agață un tip mișto, numai așa se poate bucura de el fără să o deranjeze pe cealaltă. Sau mai e și posibilitatea ca una dintre voi să sforăie noaptea... va fi cam neplăcut, nu?
Mă rog - ideea este că, în cazul în care ați mai stat împreună (fie acasă la una dintre voi, fie în alte vacanțe), să vă luați o cameră împreună, ca să minimizați cheltuielile.

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Daca sunteti asa prietene de ce nu dormiti in aceeasi camera?

| RLK1 a răspuns:

O camera dubla este varianta mai avantajoasa. pretul nu difera in functie de tipul paturilor in principiu.