| Rockefeller a întrebat:

Salut, TPU!
E o intrebare cam stupida.
La persiuni la o camera cu 2 paturi se ia banii pe camera sau persoana?
Ex: 1 camera cu 2 paturi la Lepsa costa 100 lei noapte. Costul se imparte la cele doua persoane sau de fiecare persoana?

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Chiar ca-i intrebare stupida.
Raspusul ai dat deja chiar tu: 100 lei e camera, in care sunt 2 paturi. Costul se plateste pe camera, indiferent cate persoane o vor ocupa (sau nu).

| cristi202 a răspuns:

Depinde. Camera poate fi 80 de lei fie in doi, fie singur, caci are doua paturi, sau poate fi 40, in regim single, adica daca esti singur, cum am fost eu la o pensiune la Voineasa. Depinde de pensiune.

| Gonrax a răspuns:

Nu se imparte rolling on the floor

| AndreiWeisz a răspuns:

Camera e 100 de lei happy Ca plateste unul tot, ca puneti 50-50, nu conteaza. Pretul pe camera se afiseaza.

| DarkRose666 a răspuns:

Pretul este pe camera. Platesti 100 lei pentru o camera dubla.

| apocalipso1994 a răspuns:

Pretul este pe camera nu pe persoana! Se obisnuieste ca in ofertele hoteliere preturile sa difere in functie de camere (dublu sau single) datorita spatiului si patului dar in niciun caz persoanelor care o inchiriaza. Succes!