| uivarosan a întrebat:

Ma puteti ajuta cu o informatie, ma lasa in avion la filtrul de trecere in aeroport cu bocanci cu varf de fier adica bocanci de protectie de fier

3 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Încălțămintea care conține metal (ținte, întărituri etc.) se scoate și se trece prin banda unde pui și ce ai prin buzunare, laptop, bagaj de mână etc.
E bine să ai niște tălpici la tine, sau ia niște ciorapi „de tăvăleală".

| minrest a răspuns:

Posibil sa te puna sa-i dai jos si sa treaca separat, dar ia-i totusi cu tine. Nu se stie niciodata.

| persseuss a răspuns:

Da,doar ca atunci cand ai sa treci o sa te puna sa i dai jos daca au fier.