| LucaDan a întrebat:

Merg pentru prima data la all inclusive, de ex. anul acesta merg in Corfu la Hotel Belvedere. Vreau sa stiu daca la all inclusive primesti si alcool?

Răspuns Câştigător
| pietrean a răspuns:

All inclisive=totul inclus.Asta insemnand: cazare, 3 mese/zi(cu program de 2-21/2 ore la fiecare masa,mici aperitive,inghetata,bere intre mesele principale,bauturi alcoolice(vin,bere,sucuri,apa,bauturi spirtoase locale),cafea,sezlong si umbrela la piscina,daca ai inclus(platit) in bilet si sezlong+umbrela/camera, la plaja.
ULTRA ALL INCLUSIVE:pe langa celelalte scrise mai sus, primesti si alte bauturi alcolice nelocale, mancare+bautura, toata ziua.
La bulgari asta este conceptul de AI si UAI.Cred ca si la hotelurile din Corfu este la fel.
Poti cauta pe GOOGLE, dupa cuvintele: Corfu+H Belvedere+all+inclisive si o sa gasesti detalii despre hotel, programul de masa si ce ti se ofera.

| LucaDan explică (pentru pietrean):

Da ai dreptate. am gasit intr-un final, exact cum ai zis

Local Spirits: OUZO, RUM, VODKA, BRANDY, TEQUILA, GIN, GREEK APERITIFS Draught Beer, Local Wihite and Red Wine.

Ms. Iti daruiesc o funda happy!

| pietrean a răspuns (pentru LucaDan):

Departe te mai duci! Mie, si pana in Turcia, mi se pare prea lung drumul.Din acest motiv, aleg Bulgaria.Ca la noi...
Concediu placut!