| anonim_4396 a întrebat:

Nu stiTi niJte locuri Faine de excursiii`? sunt din bihor si as vrea sa merg cu scoala intr-o excursie` si profesoara a aLes cel mai plictisitooooorr loc` si i-am zis ca cautam noi ceva dar in maxim 2 zile trebuie sa gasesc ceva si n`am nici o idee` va rog ca pretul sa fie sub sau aproape de 100 lei...va multumesc

5 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Puteti gasi ceva interesant prin jud. Sibiu. Sau in Maramures.

| ralucaralu a răspuns:

In Sibiu e superb.Aici locuiesc, poate de aceea spun asta, dar am vazut si alte orase dar acesta imi place mai mult. E intr-o zona destul de inalta si foarte frumoasa. Aici puteti merge la Paltinis, o statiune foarte frumoasa, puteti vizita multe muzee interesante, exista foarte multe parcuri, magazine, restaurante, o gradina zoologica, un muzeu al satului si foarte multe alte lucruri frumoase.
Uite cateva poze:
http://img.grace.ro/comunitate/photos/6/8/8/398861.jpg
http://www.turism-millenium.ro/......LTINIS.JPG
http://image63.webshots.com/63/0/43/23/523904323DdfXWH_ph.jpg
http://img.kudika.ro/comunitate/photos/2/2/1/2661221.jpg

De asemenea puteti merge in Delta Dunarii, sau in Brasov, Hunedoara.

Succes si distractie placuta!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sighisoara

| Kitty a răspuns:

Gorj- operele lui Brancusi(tg-jiu), munte-Sohodol, Ranca.

| ikram a răspuns:

Http://www.romanianmonasteries.org/ro/maramures/sapanta

Stana de Vale statiune montana, la 88 km SE de Oradea; 1100 m altitudine; hoteluri, cabane si camping
statiune montana, la 88 km SE de Oradea; 1100 m altitudine; hoteluri, cabane si camping

Tileagd (la 23 km E de Oradea pe DN 1/E15) Biserica gotica (1508); Castel baroc al contelui Teleki (sec. XIX); Hotar, Tilecus, Surduc, Varciorog, Gheghe, Bucea, Rieni Biserici de lemn (sec. XVIII)
(la 23 km E de Oradea pe DN 1/E15) (sec. XIX);,,,,, (sec. XVIII)

Palatul Banffy, Cluj (1744-1785) stil baroc tarziu si rococo (arh. sibian Johann Blaumann); fosta resedinta a guvernatorului Transilvaniei György Banffy; fatade bogat ornamentate cu statui pilastri, cornise de mare rafinament artistic, curte de onoare cu decoratie somptuoasa; interioarele de un lux aristrocratic, cu marmura, stucaturi, parchete fine, oglinzi si candelabre; actualmente - Muzeul de Arta.