| Dianaoprescu a întrebat:

O statiune montană sau un oras frumos de vizita impreuna cu iubitul pentru 4 zile? Nu foarte departe de Bucuresti

10 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

La cheia in prahova, sunt hoteluri acolo am auzit ca e frumos locul.

| Dianaoprescu explică (pentru CristiDinBucuresti):

Pot ajunge cu trenul?

| corbulalbrosu a răspuns:

SINAIA. Castelul Peles.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Dianaoprescu):

Cu trenul, cu masina, sigur.

| Dianaoprescu explică (pentru corbulalbrosu):

M-ar interesa altceva decat Sinaia si Busteni unde am fost de multe ori

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Dianaoprescu):

Cu trenul se ajunge foarte usor la Sighisoara si in apropierea acesteia este cetatea refacuta de la Rupea.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Sau o vizita in Maramuresul istoric. Ai tren accelerat Bucuresti -Sighetul Marmatiei.In apropiere sunt mai multe obiective turistice printre care Cimitirul Vesel de la Sapanta (unicat in lume), Manastirea Peri-Sapanta unde este construita cea mai inalta biserica din lemn cu turla ridicatala 78 m (cea mai inalta constructie din lemn din lume). In apropiere la 65 km, in Baia Mare poti vizita cel mai mare si cu cele mai multe exponate UNICATE in lume de minerale, asa numitele Flori de mina.In Sighetul Marmatiei celebra si de trist renume, inchisoarea unde au fost inchisi si efectiv exterminati, cei mai de seama oameni ai Romaniei interbelice.Aici a fost filmat serialul Memorialul durerii. De asemenea in zona pot fi vazute portile maramuresene gasite doar in aceasta parte a tarii, statiunea Ocna Sugatag, si inca multe alte obiective turistice.

| MelindaVictoria a răspuns:

Iti sugerez Sinaia sau Busteni. Puteti urca la Babele, de ce nu, pana la Omu, iar in Sinaia consider ca e romantic la Castelul Peles si in parcul central inconjurati de veverite.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mergi la predeal, sau mergi la mare, ca e sezonul.

| DespreHostel a răspuns:

Poti sa mergi in Targoviste sau Curtea de Arges.happy