| Fernando9Torres a întrebat:

Obiective turistice antropice din Rovinari

2 răspunsuri:
| Elena9328 a răspuns:

Ansamblul sculptural Constantin Brancusi Icon LinkCasa memoriala Ecaterina TeodoroiuColoana InfinituluiDepresiunea Targu JiuFortificatia geto-dacica La Cetate - TicleniLacul Rovinari CeauruMasa TaceriiMuzeul de Arta din Targu JiuMuzeul Etnografic DragutestiMuzeul Judetean Alexandru StefulescuPadurea CrihalaPoarta SarutuluiPodul de fier peste Jiu (1894)Statiunea TicleniStrand Colonia Snagov - TicleniStrand DragutestiTeatrul Elvira Godeanu din Targu Jiu

| Fernando9Torres explică (pentru Elena9328):

Cea ce ai zis tu aici este din judetul Gorj! Eu vreau doar din Rovinari