| kathgilbert a întrebat:

Pe drumul Brasov - Sighisoara sunt doua cetati sau asa ceva... Stie cineva cum se numesc?

6 răspunsuri:
| Traian a răspuns:

Cetatea rupea situata la jumatatea distantei dintre Brasov si Sighisoara.

| Traian a răspuns:

Si cealata este cetatea Sighisoara.

| ElizzaTPU a răspuns:

Buna
La Rupea este o cetate ( e un imens santier) si urmatoarea este cea de la Sighisoara happy
Have Fun!
Fiora

| PinkPanther a răspuns:

E si cetatea rasnov, dar nu s chiar in drum, trebuie un mic ocol

| Questo a răspuns:

Cele doua cetati de pe drumutl Brasov - Sighisoara se numesc Cetatea Rupea si Cetatea Sighisoara! Spert ca te-am ajutat!

| kathgilbert explică:

Multumesc de raspunsuri. Nu ma refeream la cetatea Sighisoara sau cetatea Rasnov happy