| raamon a întrebat:

Ce parere aveti despre acest joc?

Buna iti fie inima calatorule!

Ma bucur ca te-am intalnit, nu de alta dar prin pustietatile astea te poti pierde usor si cine stie unde si cum poti sfarsi. De buna seama ca nu esti de prin partile astea ca daca ai fi fost, ai fi stiut sa nu umbli brambura pe carari necunoscute. Se zvoneste de la imparatie ca nu mult o sa tina prapadul asta.

Cum care prapad, pai tu pe ce lume traiesti? De sute de ani tarisoara noastra ii sub ocupatie. Trebuie sa platim tribut unor imperii pentru ca noi nu stim decat sa ne aparam si nici asta nu stim prea bine... Dar e greu sa te opui unor forte cum sunt Imperiul de la Rasarit si cel de la Apus. Asa suntem noi, parca am fost asezati de Dumnezeu in mijlocul lupilor

www.pw2.ro/6054

este un joc care se petrece pe vremea voievodatelor romanesti ...sunt deschise mai multe cetati dupa cum urmeaza
cetati in voievodatul moldovei Suceava: 13 locuitori
Targu Neamt: 29 locuitori
Iasi: 62 locuitori
Bacau: 19 locuitori
Vaslui: 1 locuitori
Focsani: 28 locuitori
Galati: 13 locuitori

cetati in voievodatul transilvaniei
Alba Iulia: 14 locuitori
Brasov: 47 locuitori
Sibiu: 54 locuitori
Sighisoara: 6 locuitori
Hunedoara: 33 locuitori
Timisoara: 50 locuitori
Cluj-Napoca: 27 locuitori

cetati in voievodatul tarii romanesti
Bucuresti: 27 locuitori
Constanta: 17 locuitori
Curtea de Arges: 18 locuitori
Craiova: 13 locuitori
Severin: 7 locuitori
Giurgiu: 5 locuitori

pentru pasionatii de istorie :) va asteptam

1 răspuns:
| Fulbaster a răspuns:

E super tare!