| robyroby a întrebat:

Pe unde ati calatorit? Cum a fost si unde v-a placut cel mai mult?

Eu am fost in : Ungaria : Destul de frumos dar limba... urata.
Grecia, instula Thassos : Frumos, am stat o saptamana, am fost in concediu cu ai mei, la mare, deci va spun, apa era peste cap, nu ajungeai cu picioarele jos [ am 1, 70 ] si vedeai fundul marii, si iti vedeai degetele de la picioare. Mirific [ Marea Egee ]
Italia : Super frumos, am fost in florenta, dar e foarte agitata, aglomerat, si ne-am retras o saptamana in Follonica, o statiune la malul marii, apa foarte curata, dar nu la fel de curata ca in Grecia. [ Marea Mediterana ]
Bulgaria : Pai, tot la mare, frumos, dar apa nu a fost la fel de curata ca si in Itialia si Grecia, multe meduze... partea buna? Am stat la All Inclusive laughing.
Anul asta urmeaza sa mergem in Turcia.

Ps : Am doar 14 ani, am timp sa tot calatoresc happy.

Răspuns Câştigător
| antonia09 a răspuns:

Buna,
In marile mele iesiri din Romania am trecut prin Ungaria, Austria, ca sa ajung in Germania unde locuisc momentan.
Orasul in care locuiesc are ceva aparte fata de Bucurestiul in care am copilarit, este mult mai curat si aerul mai respirabil, si mai linistit.
Vacantele mi le-am petrecut in Italia atat la munte cat si la mare, fiecare zona are farmecul ei specific. In drum spre Trento (oras in zona de munte Nord-Vest a Italiei) am trecut prin Innsbrug si mirificele serpentine ale Alpilor, foarte frumoasa acea zona, te lasa cu gura "cascata".
La mare am fost in zona Napoli, unde am reusit sa vizitez ruinele din Pompei, un lod de o mare insemnatate pentru civilizatie. Pentru a putea vedea fricare cm din acest complex istoric ti-ar trebui 2 saptamani de mers la "pas de melc" pentru a contempla minunatiile de acolo.
Coasta Amalfitana este dea dreptul superba, mergand cu masina te minunezi cum se poate sa vezi atat muntele cat si marea atat de aproape. Este o zona plina de amintiri placute, pot spune ca in aceasta vacanta mi-am cunoscut cu adevarat sotul.

17 răspunsuri:
| LORY a răspuns:

Mda... am si eu o intrebare. Ti-au murit laudatorii sau ce?

| robyroby explică:

Cum? laughing. La ce vrei sa te referi Lorre? Vrei sa zici ca ma laud? Departe de mine gandul. Vreau doar sa aflu unde ati calatorit voi, poate fi o urmatoare destinatie pentru noi. Sau unde am calatorit eu, poate fi o urmatoare destinatie pentru voi.

Numai bine, Robyy.

| JeSa a răspuns:

Franta, Austria, toata Romania si Italia...winkingsi anul acesta urmeaza sa ma duc in Tunisia...tongue

| User a răspuns:

'ai ma. sigur nu minti?raised eyebrows

| psiholoaga a răspuns:

Nu am iesit din tara decat in bulgaria, tot la mare. Nu mi-a placut (sau nu mi-a placut comparativ cu asteptarile mele): servicii proaste, plaja monopolizata (nu plateai locul, nu intrai) si am si nimerit la valuri nasoale. Ce a fost fain si a facut concediul de neuitat a fost parasailingul. Sa stii ca suna bine ce spui de grecia, poate chiar va fi urmatoarea mea destinatie de concediu.

| robyroby explică:

Ne intalnim toti membrii TPU, si mergem aici -> http://www.bihor.ro/atractii%20turistice/borabora.jpg. Face cinste Raluca, asa-i? :)). Viseee.

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Polonia e foarte frumoasa, Turcia are de asemenea frumusetile ei. E mult mai frumos Istambulul in comparatie cu Ankara, dar tot Romaniaca imi place mai mult cu Transfagarasanul, Dunarea, Cluj-Sibiu-Timisoara-Brasov.

Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

Italia si Spania- ca tot romanul.
Olanda, Grecia, Austria, Belgia, Germania, Franta.
M-as duce oricat cu drag in Olanda.

| Piscotel a răspuns:

Grecia, Turcia, Franta, Germania, Austria, Ungaria, Belgia, Bulgaria si toata Romania.
In Grecia mi-a placut cel mai mult, este exact marea la care visam inca de cand eram mica...si intentionez sa ma reintorc acolo, poate chiar sa ma mut in viitor.

Turcia este superba, daca tot ajungi acolo merita sa vizitezi Pamukkalewinking

| LORY a răspuns:

Aha, cum spui tu... Oricum, merci pentru "stupid". Aveam mare nevoie. straight face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu stau in Belgia e o tara mica dar foarte frumoasa si am vizitat Amsterdamul care este foarte frumos daca ajungi acolo nu rata gradina zoo care este superba si castelul Dangenon

| darkeyes a răspuns:

Am fost prin Turcia(care este o tara superba, cu niste hoteluri foarte luxoase), Bulgaria, Franta(Parisul si Disneyland`ul sunt niste locuri mirifice), Germania, Austria.as vrea sa merg in Grecia si Spania.tongue Ps:eu am 13 ani si am si eu destul timp sa calatoresc. te pup:*:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Franta[Cannes, Nice, Marsilia], Germania[Munich, Frankfurt], Bulgaria[Varna si Sofia], Croatia[Split, Hvar], Turcia[Istanbul, Marmaris], Ungaria[Budapesta]Tunisia[Tunis] o mare parte din Romanica noastra dragalaughing si cam atat pentru acumbig grin urmeaza Anglia si Mauritius curandbig grin

| DerHimmelSollWarten a răspuns:

Mda...Eu am vazut intai mare parte din Romania. Apoi, intr-o dimineata de iarna, am plecat prin Europa.Franta,Germania(unde si locuiesc acum), Austria, Italia, Ungaria.Sincer,cel mai frumos din Europa e un oras din Franta.Strassbourg.E deosebit.Liniste,curatenie,bun simt si multe locuri de vizitat. Dar sunt romanca si imi iubesc tara.Asa ca trebuie sa vizitezi mai intai creatiile lui Brancusi, trebuie sa te rogi in manastirile din Moldova, sa mergi la Opera in Bucuresti, sa te plimbi pe faleza Cazinoului, sa urci pana la Babele si sa te amuzi in Cimitir la Sapanta. Abia pe urma esti pregatit cu adevarat sa apreciezi frumusetea calatoriilor.

| dreamerlainen a răspuns:

Unul din scopurile vietii mele e acela de a cunoaste cat mai multe locuri. Fabricat de parinti la cateva zeci de luni dupa revolutie, am reusit sa pasesc pana acum in vreo noua state, iar principalele observatii sunt:

- Innsbruck din Austria este orasul in care peisajul este magic, atmosfera boema.
- Parisul te face sa simti ca traiesti.
- carnatii din Austria sunt excelenti
- cei din America de Sud si Centrala vad total diferit viata: au mai putine lucruri materiale, dar sunt majoritatea impliniti dpdv spiritual.
- nord americanii sunt total lipsiti de inhibitii.

| Lolittaa a răspuns:

Turcia ...este minunat am fost la istambul si in antalia

| Brăila_Ana_Cosmina_1997 a răspuns:

Pai pana acum am vizitat doar Romania :Sibiul,Alba Iulia, Sighişoara, mănăstiri, Delta Dunării, Maramureşul.Am 15 ani deci am timp sa calatoresc in ţară şi străinătate