| anonim_4396 a întrebat:

Pentru a pleca în Bulgaria de ce test anti covid avem nevoie?

Răspuns Câştigător
| Holiday a răspuns:

Later edit: De la 1 sept e necesar Certif European de Vaccinare, sau test PCR si pentru intrarea in Bulgaria.

3 răspunsuri:
| Holiday a răspuns:

Pentru a pleca nu ai nevoie de test. La intoarcere, pentru a nu intra in carantina, ai nevoie de certificat de vaccinare, sau test PCR.

| Violleta2022 a răspuns:

Informatie completa pe site-ul Ministerului Afacerilor Externe:
https://www.mae.ro/travel-conditions/3677

suntserios
| suntserios a răspuns:

Mai nou de la 1 sept ai nevoie de paraportul digital adica ori test, ori vaccin ori dovada ca ai anticorpi dupa boala