| anonim_4396 a întrebat:

Pentru Italia trebuie pasaport, stau o luna de zile. Dar asigurarea de sanatate.

5 răspunsuri:
| mariusciocan a răspuns:

Nu ai nevoie de pasaport. de asigurare...nu stiu ce sa-ti zic.

| Lora_6439 a răspuns:

Da, pentru Italia trebuie pasaport (care costa 265 ron), iar asigurarea de sanatate nu este obligatorie.

identitate
| identitate a răspuns:

Nu trebuie pasaport pentru nici o tara din spatiul Schengen(Italia inclusiv). Se circula cu cartea de identitate.Nu te intreaba nimeni de asigurarea de sanatate.Pentru siguranta ta poti sa o faci si costa cateva sute de mii.

| clarobscur a răspuns:

In mod normal nu iti trebuie pasaport, e necesara doar cartea de identitate ( dar asta depinde de agentia prin care calatoresti, sunt unele care iti cer pasaportul...intereseaza-te la agentie inainte sa dai bani sa-ti faci pasaport ). Asigurarea de sanatate e optionala.

| perla a răspuns:

Nu-ti trebuie decat buletinu dar intreaba poate ca de cand am venit eu s-a schimbat regula.asigurarea o platesti la vama doar pentru o luna.