| fydo a întrebat:

Peste 2 zile am avion, zbor direct de la Hamburg la Otopeni, in aeroport si in avion se vorbeste si lb romana?

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Depinde de compania aviatica dar, in general, exista personal de bord (cel putin unul) care stie si limba romana. Apoi sunt si destui pasageri romani.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca zbori cu o companie roamneasca da. + si la wizzair se mai vorbeste romana

| mihai69 a răspuns:

În aeroportul din Hamburg, cu siguranță nu va vorbi nimeni româna cu tine. Engleză, cu siguranță, dar română nu.
În avion, dacă e o companie românească (și Blue Air este), se va vorbi (și) româna. La Otopeni sigur se va vorbi românește.
winking

| OnuOnulică a răspuns:

Depinde de avion, dar o să se vorbească și română dacă sunt români la bord.

| Idkidk a răspuns:

Păi depinde, dacă mergi cu o companie română, se va vorbi în limba română.

| fydo explică:

Cu blue air