| alex64 a întrebat:

Pot calatori singur cu avionul din ziua in care am facut 18 ani? De exemplu am un zbor pe 14 februarie si fix atunci fac 18 ani. Mai am nevoie de hartie de la parinti?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ai voie. Doar atunci implinesti 18 ani! Atentie la valabilitatea actului de identitate! Poti sa mergi si acum sa-l schimbi daca expira la 18 ani. Se poate schimba si cu 3 luni in avans.

1 răspuns:
| mihai69 a răspuns:

Nu mai ai nevoie de nimic, în afară de C.I. valabil. Sau pașaport.