| MaDaLyNaInNa a întrebat:

Pot sa plec in olanda cu carte de identitate?

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai nu. iti trebuie pasaport.

| dutetare93 a răspuns:

Din cate stiu eu, da, doar cateva tari nu au acceptat "Acordul de libera circulatie" printr-e care Olanda nu se afla.

| DakotaRoyse a răspuns:

Teoretic da. Din toată Uniunea Europeană, cam toate ţările acceptă intrarea doar cu cartea de identitate, exceptând Suedia, Cipru şi Cehia. Mi se pare că este nevoie şi de asigurarea de sănătate, dar nu sunt sigură.

| Andr3yCzz a răspuns:

Desigur... big grin Cu buletinul

Stefan
| Stefan a răspuns:

Se poate calatori cu cartea de identitate pentru ca face parte din Uniunea Europeana.

| Baton a răspuns:

Da
cu buletinul sau cartea de identitate poti calatori in orice tara membra EU.
pentru SUA, Canada, Australia si altele iti trebuie vize si alte acte.