| vladkiid a întrebat:

Salut, am o intrebare. eu cu o prietena cand o sa avem 18 ani vrem sa ne mutam in SUA acum avem 14 ani. Acolo o sa trebuiasca sa facem facultatea, si as vrea sa stiu cum o sa pot face sa ma duc acolo, stiu ca imi trebuie viza aia nu e o problema, dar vreau sa stiu. acolo ce as putea lucra? Cum e acolo. Raspunsul detaliat primeste funda. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Ady_Dutu_1994 a răspuns:

Deci, acum esti mic si nu gandesti detaliat, stiu ca ti se pare corect si ca mai e putin dar crede-ma ca mai e o gramada de timp si pana atunci o sa te desparti de fata asta si o sa mai ai inca 10 POATE. Acum sa iti raspund la intrebare: Pentru a ajunge in USA trebuie sa ai carte verde pe care iti spun ca e o problema sa o obtii pentru ca poti sta pana la 10 ani(stiu persoane care au austeptat 5 ani pana li s-a aprobat) si trebuie sa fi insurat ca sa poti sa te duci in USA si odata ajuns acolo legal nu poti parasi tara timp de 4 ani parca. De lucrat poti sa lucrezi orice(constructii, vanzator, entertainer etc.) Ai 14 ani, acum gandesti ceva, anul urmator o sa te gandesti ca ce idei aveai si o sa razi. Crede-ma ca stiu din propria experienta!