| rainclouds a întrebat:

Am o intrebare pentru cei care sunt din Constanta... cum ajung la Cazino de la gara CFR? Adica ce autobuz trebuie sa iau dus-intors si cum se numesc statiile?

1 răspuns:
| TeoPT a răspuns:

Ai două opțiuni.
Autobuzul 5 și autobuzul 2 (amândouă le iei de la gară)
Autobuzul 5 te va lăsa la Poarta 2 de unde o iei pe jos.
Autobuzul 2 te lasă la Poarta 1, foarte aproape de Cazino.

Păăi stațiile nu prea știu cum se numesc, hai să văd dacă le nimeresc.
Te duce pe lângă Spitalul Municipal, pe lângă Cinematograful Republica (amândouă) apoi la Cap de linie Poarta 2 Port, 5-ul te lasă undeva pe colț, 2-ul intră pe străduța aceea pavată cu pietre și o ia în jos până la poarta 1 unde oprește.
Baftă