| TtsCtl a întrebat:

As dori sa plec din Galați spre Bari (Italia). E prima data când plec. Am observat ca sunt 2 trasee cel prin Bulgaria - Grecia și cel normal Ungaria - Slovenia. Îmi poate spune careva, care este traseul mai bun (puțin detaliat dacă se poate), toate taxele de drum și câți litri motorina as consuma? (opel insignia ).

2 răspunsuri:
| ALEXKAPPA212223 a răspuns:

Salut... Eu fac Italia de 6 ani. Deci mai bine o iei pe Slovenia... O sa consumi vre o 3 fuluri maxim

| Manescu_Cristina_1985 a răspuns:

Sunt calculatoare speciale pe internet care iti arata exact cat L si taxe de drum trebuie sa platesti. Eu as alege Galati - Nadlac - Budapesta - Slovenia - Trieste IT. la 1600 de km*7/100 = 112 Litri.