| HöchsmannAlecs1998 a întrebat:

Salut as vrea sa trimit un colet in Bosnia Herezegovina,dar nu stiu cat ar putea sa ma coste si prin ce sa trimit. Sunt curios daca pot trimite colete de tip document(plic) prin Posta Romana, deorece prin firmele de transport private costa mai mult. Am inteles ca din Bosnia pana in slovacia costa 0.50 centi si din Bosnia pana in Spania costa 1.20 centi. Vreau sa trimit niste stickere (autocolante) care nu au cantitatea mai mare de cateva grame. Funda pentru informatii utile si niste tarife.

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Daca dimensiunea autocolantelor este mai mica decat 16x24 cm, cumpara de la orice papetarie un plic cartonat A5. Plicul il poti expedia prin Posta Romana. Tariful Postei, la expedieri internationale, nu ti-l pot spune ---este in functie de greutatea plicului de tara de destinatie si felul expedierii(prioritar, neprioritar).