| Costea_Gabriela_1995 a întrebat:

In ce locatie (pentru concediu) se poate ajunge cu trenul? De preferat sunt zonele montane si in care exista activitati de facut pentru cateva zile + posibilitati de cazare. Exclus Valea Prahovei care e deja vizitata.

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Brasov, ai multe de vazut, predeal e misto cand vezi din vagon dar nu ai ce sa vezi pe la aia.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

La Vatra Dornei, trenul te lasa in mijlocul statiunii (gara V. Dornei Bai). Primul hotel e vis-a-vis de gara, Hotel Silva.
Eu nu consider ca sunt cine stie ce activitati aici, dar totusi:
-tiroliana
-echitatie
-offroad (ATV-uri de inchiriat)
-telescaun
-multe trasee foarte usoare, cu privelisti misto.
Pe partea de "viata de noapte" e praf, bucatariile inchid cel tarziu la 23:00. Dupa ora aia, mananci salam de la Profi.

| loculdelageam a răspuns:

Bună! Aici câteva idei de locuri de vizita în care poți ajunge cu trenul din București: https://loculdelageam.ro/......bucuresti/