| Andrew23 a întrebat:

In vara asta ma voi duce in EFORIE Nord. la Hotel Dynes.
A fost cineva acolo? vreau sa stiu si eu ceva despre acest hotel
Cel mai bun raspuns

Răspuns Câştigător
| Eku a răspuns:

spacer
HOTEL DYNES***
Va intampina intr-o atmosfera calda in sezonul estival cu o oferta variata si foarte avantajoasa. Hotelul Dynes*** din statiunea Eforie Nord este situat pe b-dul Ovidiu la aproximativ 120 m de plaja. In apropiere gasiti Sanatoriul Balnear Efosan (GRAND) pentru afectiuni reumatice (bai de plante, masaj, impachetari cu namol, bai calde si reci, etc) De asemenea amplasarea in centrul statiunii face ca Hotelul Dynes*** (construit in anul 2003) sa fie atractiv si din punctul de vedere al distractiei( discoteci terase in apropiere). Hotelul dispune de camere duble, triple si apartamente dotate cu tv cablu, frigider, procentual aer conditionat si grup sanitar propriu, de asemenea salon restaurant cu agrement biliard, salon de mic dejun.La receptie gasiti o gama completa de cosmetice. Pentru copiii de pana la 10 ani insotiti de parinti cazarea este gratuita, iar pentru cei pana la 16 ani 50% reducere din valoarea tarifului cu pat pliant. Hotelul Dynes*** dispune de parcare proprie gratuita pentru clientii sai.

"am Ajuns dimineata in eforie am intrebat si eu unde este hotelul dynes era in jur de 6 nu ca nu mas fii descurcat dar sa ma plimb ca un prost mai bine am intrebat Ce sa va spun am fost de 2 ori in 2008 (7 nopti) si in 7 aug -21aug 2009 (14 nopti) in primul an am nimerit camera cu cada in al doilea an camera cu dus.

Mia fost repartizata camera la et 1 si in primul an si in al 2 an tot la fel in al doilea an mi s-a propus camera la mansarda dar mirosea urat sus la et 3 nu am aceptat mai ales ca stateam 14 zile restul camerelor era curate, cu aer conditionat frigider mobilier nou, tv, parcare, loc de joaca pentru copii (un leagan si un topogan), cada sau dus depinde ce nimereai, balcon, mocheta pe jos deci totul erea ok

Problema la cele cu dus era ca nu prea statea dusul in sus toata ziua statea smerit trebuia eu sa il ajut sa stea mandru ca un fallnic ca sa ma pot spala, cand faceai dus si daca venea cineva la wc pentru nevoie personala adica (sotia) sau pe cine chemai (alta, amanta etc) ii faceai si ei baie in cap erea foarte mica baia.

Apa era tot timpul calda aveau centrala deci puteai sa faci baie fara probleme

La restaurant erea ok meniurile nu ereau foarte diversificat ca de multe ori ma intrebam ce sa mai manac, decat multa si proasta mai bine putina si buna, macarea erea bune atat timp cat nu am vomitat inseamna ca erea ok

Preturile erea putin mai mari decat in oras dar de mananci la restaurant nu manaci la autoservirea. Avand bonuri valorice de 2700 ron am c-am mancat ce am vrut si cat am putut (bere).

Portile nu erea foarte mari (scopul nu erea sa ne ingrasam), dar nu ne sculam flamanzi de la masa ca mai bagam si alceva nu cumva sa ma trezesc cu foamea in gat asa de dimineata si sa imi vina rau

Masa se servea numai in anumite intervale orare deci nu de capul tau sau cand vrea stomacul meu.

Chelnarii ereau draguti dar pe una mi s-a pus pata intr-o zi era una mai plinuta si mai inalta cand mia adus nota de plata am platit cu bon valoare mare (nu aveam bon cu valoare mica) dar a uita sa aduca si restul nu ca nu i-as fi lasat (mai lasam in functie de cat de draguta erea) dar cateodata ma deranjaza nesimtirea si tupeul si cand ma uit in carnetel lipsa restul hopa o chem inapoi si se uita cu o fata de aia de nevinovat "stiti credeam ca" si eu ii dau raspunsul "sa nu credeti" si mia adus restul inapoi si de atunci nu nea mai servit niciodata ne evita tot timpul restul ereau ok

Obiectii

Prosoapele erea de proasta calitate daca te stergeai cu ele mai tarziu mirosea urat se schimba cam la 3 zile si lenjeria la fel

Intro zi lea pus sotia pe pat ca sa le schimbe dar doamna care face curat ni lea pus la uscat in balcon, din dragoste pentru noi s-a gandit ca poate noi nu stiam ca trebuie puse sa se aieriseasca ca poate asa se ducea mirosul.

La 7 zile de stat la hotel cand se schimbau turisti altii plecau altii veneau doamna a uita sa faca curat in camera sa arunce gunoiul ca mirosea in baie adica pemparsul erau pline si ce parfumos mirosea de parul din nas cadea Si de aici a inceput razboiul ca nu are timp si i-am zis ca daca plecam si noi nu trebuia sa faca curatenie.

De unde pleaca nesimitirea cameristelor de la administratorii hotelului ca degeaba ne-am dus la patroni ca dreptate nu am avut tinea partea lor macar de ochii lumi mustruluiestei.

O MARE GRESEALA SA SCARPIN INTRE COARE UN TAUR MIC CA LA URMA SE FACE MARE SI TE IA IN COARNE.

Si pana la urma am gasit solutia l-am scos pe hol, curatenie in baie se face si nu prea se facea doar erea an de criza in camera erea mocheta si se baga aspiratorul

Cat despre receptionere erea educate si foarte civizilate de fiecare data cand intram in hotel se ridicau si ne salutau (buna dimineata, buna ziua. etc) pana intr-o zii cand le-am zis sa nu se mai ridice ca doar nu sint eu presedinte si am primit un raspuns clar ca asa este procedura ok am aceptat.

Distractie in hotel nu erea ca nu canta nimeni, adica nu aveai la ce sa ridici paharul in sus ca sa-mi cante si mie lautarul (ce barbat eream odata) ca daca il ridicai ziceau aia ca te-ai imbatat dar mai bine asa decat sa imi cante manele cineva mai bine liniste

La final ne-am impacat, ne-am pupat ne-am urat de bine si am plecat.

Per ansablu totul erea ok cu cele cateva obiectii"

P.S. O matusa de-a mea a fost la Dynes si i-a placut, a spus ca a avut toate conditiile si tot comfortul.Pare un hotel bun.

Iti urez sedere placuta!

Funda big grin?