| Suzy112 a întrebat:

Salut, poate cineva sa imi explice cum se calculeaza orele la fisa tehnica a itinerarului turistic?
Ajutati-ma va rog.

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

E simplu.
Stabilesti locul, data si ora pornirii, dupa care la fiecare oprire si stationare scrii data si ora sosirii si plecarii mai departe. Intre ele calculezi durata necesara parcurgerii distantei dintre cele doua puncte (de pornire si oprire). Este bine sa calculezi o marja de siguranta suplimentara pentru eventuale evenimente rutiere inprevizibile pe drum.