| McRebelu a întrebat:

Salut, stie cineva daca se pot transfera voucherele de vacanta pe Raiffeisen? Sau pe vreo banca anume?
N-am primit niciodata, dar dupa cum imi suna seamana cu bonurile de masa, ceea ce ma duce cu gandul ca nu cred se pot transfera.

Răspuns Câştigător
| RalucaRalu2 a răspuns:

Nu. Poti merge de ex. la un hotel sau iti poti face un abonament la restaurant. Eu am fost la mare anul trecut cu voucherul + diferenta de bani din buzunar. Se pot folosi doar pe teritoriul României.

3 răspunsuri:
| LittlePoppy a răspuns:

Nu poti sa le transformi in bani, daca asta vrei sa intrebi.

| mihai69 a răspuns:

Da, sunt o formă de instrumente de plată care nu pot fi folosite decât pentru a achita servicii de cazare și masă. Nu se pot vinde (legal), sau transfera altcuiva.

| McRebelu explică:

Multumesc tuturor de raspuns!