| sergiu2525 a întrebat:

Salut.Sunt la internatul spitalului de langa Hotelul Marion din Bucuresti, si cred ca joi voi fi externat.Am vorbit cu taximetristul si de aici la gara imi cere 10 lei,dar pana la Constanta ce ar fi cel mai bine sa iau? Trenul sau un microbuz? Nu stiu tarife,nu stiu programul, tot ce stiu e ca mi-a zis un om ca cu rapidul este cam 50 lei dar in 4 ore, si cu microbuzul in 2 dar dau 60 lei.E adevarat? Si ce alternative mai am?

Răspuns Câştigător
| foxsilver a răspuns:

O alta optiune ar fi autocarul, care e destul de confortabil.
Aici poti sa vezi cursele catre Constanta:
http://www.autogari.ro/Transport/Bucuresti-Constanta/643-207.aspx

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu faci 2 ore cu microbuzul, e prea putin, cam 3 ore faci. sincer e mai sigur cu trenul pentru ca soferii de microbuz sunt nebuni.

| felixdesign a răspuns:

Si eu iti recomand trenul in loc de microbuz...si ca timp faci la fel...

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Iesi mai bine la ocazie costa 20-25 lei si iei pana la A2 metroul de la Izvor pana la Anghel Saligny costa 4 lei