| lThelDariusl a întrebat:

Salut TPU
Am si eu o intrebare in legatura cu rezervarile la bilete de avion.
Am cautat alaltaieri zbor din cluj in barcelona pentru 4 persoane si am gasit la pretul de 480 euro...Peste 3 ore era la pretul de 566 de euro..pe acea perioada
1:Este normal? ca ofertele sa apara si sa dispara chiar asa?
2tongueot rezerva bilete de avion fara sa le platesc adica sa le pun cumva deoparte si daca gasesc altele sa anulez rezervarea si sa platesc cele noi.
3big grinaca va rog ma puteti ajuta si pe mine cu cautare la un pret pana in 500 euro(caut pe site-ul oficial WizzAir nu wizzeSKY sau ceva de genu)
cautarea sa se rezume la:2 adulti 2 copii pe perioada de 7septembrie 30 septembri in luna asta, dar nu conteaza ca de exemplu gasiti din 20 in 27 septembrie.Sa fie termenul 1 sapt cel putin
Dau funda+vot ...Multumesc anticipat!:*

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

1. Da;
2. Nu;
3. Ar fi inutil - degeaba aflăm noi 1000 de oferte bune, dacă până intri tu să faci rezervarea și plata, prețul se dublează.

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

1. da e normal. Din mai multe motive. Unele companii cresc preturile pe o anumita perioada brusc, sau le scad pentru o perioada scurta. In general cand vrei sa vezi preturile folosete un browser la care ai curatat cookies si cache. unele site uri retin faptul ca tu cauti o anume oferta si e posibil sa iti umfle preturile.

2. nu stiu exact ce sa iti raspund, eu le am paltit mereu

3.http://wizzair.com/ro-RO/Select spor la cautat, dar pentru 4 persoane... doar 500 euro nici la wizz nu ai sa gasesti

| lThelDariusl explică (pentru suntserios):

Frate am gasit la 480 pentru 4 persoane da nu am stiut cum sa rezerv serios!

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru lThelDariusl):

La wizz air pe site? 480? i ce perioada? Eu vad ca doar dus e 480 euro... sau tu vrei doar dus si nu am inteles eu bine

Rezevarea nu e deloc grea. Urmezii pasi care tii scrii acolo in pagina

| DimLight a răspuns:

Zborurile sunt minim 100-120 euro de persoana(fara taxe), deci slabe sanse sa gasesti prea ieftin iar singurele low cost sunt wizzair si blueair; daca vrei ieftin cumpara cand sunt oferte si in general cu cateva luni bune inainte altfel un zbor e aprox 180euro deci ai putea spune ca si 566 e un pret decent asa ca ia pana nu creste si mai mult laughing

| Bogdan_Feher_1986 a răspuns:

Buna. Dati-mi un replay la adrea de email: info@edy-sebtourreiseburo.de cu informatiile depre zbor, persoana de unde pana unde, etc. am sa caut pentru dumneavoastra un zbor lwcost. Cu stima Edy-SebTourReiseBüro

| IonescuDarius a răspuns:

Buna, aici gasesti cele mai ieftine bilete de avion. Recomand cu incredere https://goo.gl/Rtzc0o