| KaMy a întrebat:

SALUT TPU! Cine a fost la lacul sarat din Telega? Stiti cumva sigur cat de adank este?

2 răspunsuri:
| maduts a răspuns:

Lacul Sarat Telega are o adancime de 85 m in partea centrala
tarif:
12 RON adultii

Copiii

•intre 0-5 ani – 3 RON
•5-10 ani – 5 RON
•10-14 ani – 7 RON
Un abonament cu 10 bai pentru luna august costa 90 RON.

Vacanta placuta!

| simina a răspuns:

Lacul sarat de la Telega era sanatate curata dupa o ora de stat in apa nu ma mai durea un picior care ma chinuia de ani de zile plus ca era distractiv apa e atat de sarata ca pluteai pur si simplu. Din pacate era patroana o toapa care nu facuse nicio investitie si era jalnic in jur.Partea proasta sau ca o razbunare divina e ca sub lac erau niste foste mine care s-au surpat si lacul s-a scurs in galerii deci lacul...nu mai exista. E un articol cauta pe Google tastezi "lacul Telega " si o sa vezi.Era al doilea lac din Europa ca importanta curativa.Pacat.